oto ekspertiz raporu nedir 03 May 2020

EKSPERTİZ RAPORU NEDİR?

Temelde oto ekspertiz raporu Otomotiv dünyasında ikinci el arabalar için bir rapordur. İkinci el bir otomobilin gözle görünen ya da görünmeyen arızalarını ortaya çıkaran rapora oto ekspertiz raporu denir. Bir nevi otomobilin check up sonucudur. Ekspertiz raporu ile alacağınız otomobilin daha önce kaza yapıp yapmadığını, değişen ya da arızalı bir parçasının olup olmadığına bakarak aracın değerini belirleyebilirsiniz. Böylece ekspertiz raporu alıcıya güven verir.

arac alacaklar dikkat 05 May 2020

ARAÇ ALACAKLAR DİKKAT!

İkinci El Araç Alacaklar Dikkat !Bir araç alacaksınız ama bir türlü karar veremiyorsunuz. Sıfır mı, ikinci el mi ? sıfır araçların avantajları kadar dezavantajları da var. Kafanızın iyice karışması çok doğal. Ödenen yüksek bedele rağmen bir kaç sene içinde aracın değerinin düşmesi söz konusu olması sizi ikinci el arac almaya yönlendiren çok önemli bir etkendir. Yıllardır çevreden duyduğunuz bu sorulara cevap bulursanız ikinci el araç almak için kafamız da hiç bir soru işareti kalmayacak.

ikinci el araçlarda oto ekspertiz 07 May 2020

2.EL ARAÇLARDA OTO EKSPERTİZ

Ülkemizde her gün binlerce araç el değiştiriken, yılda yapılan ikinci el oto satışı 5 milyonu aşıyor. Bu da demektir ki, satın alacağınız ikinci el araç hakkında detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Aracın fiyatı konusunda anlaşmak ve güvenilir bir araç sahibi olabilmek için önemli bir adımdır. Bu hem güvenli bir sürüş hem de iyi bir alışveriş için de önemlidir. Sadece araç sahibinden alacağımız bilgiler araç hakkında bizi yeterli bilgiye ulaştırmayacaktır.

arac alacaklar dikkat 05 May 2020

OTO EKSPERTİZ NEDİR?

Oto ekspertiz ikinci el araç alırken veya mevcut aracınızın her açıdan incelenmesi olarak tanımlayabiliriz. Bu inceleme kapsamın da motor mekanik kontrolleri, araç içi ve dışı elektronik aksam incelemesi, kaporta boya kontrolleri, mekanik alt kontroller, hasar kaydı ve yasal sorgulama ile uzman test sürüşü girmektedir.Bu kontrollere kısaca değinmeden önce aracın satın alınmadan önce mutlaka tanınması gerektiğinin üzerinde durmak gerekir.