2.El Araçlarda Oto Ekspertiz

2.El Araçlarda Oto Ekspertiz

2.El Araçlarda Oto Ekspertiz

Oto Ekpertiz olarak bahsettiğimiz araç muayenesi, araçlarımızın herhangi bir sorununun olup olmadığını belgelerle açıklayan detaylı bir incelemedir.

PEKİ NEDİR BU  OTO EKSPERTİZİN ÖNEMİ ?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki eğer ikinci el bir araç almayı düşünüyorsanız kesinlikle Oto Ekspertizi yaptırmaniz gerekir. 

Ülkemizde her gün binlerce araç el değiştiriken, yılda yapılan ikinci el oto satışı 5 milyonu aşıyor. Bu da demektir ki, satın alacağınız ikinci el araç hakkında detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Aracın fiyatı konusunda anlaşmak ve güvenilir bir araç sahibi olabilmek için önemli bir adımdır. Bu hem güvenli bir sürüş hem de iyi bir alışveriş için de önemlidir. Sadece araç sahibinden alacağımız bilgiler araç hakkında bizi yeterli bilgiye ulaştırmayacaktır. Bunun için muhakkak bir oto servisine gidip ikinci el aracınızı muayene ettirmeniz gerekir. 

Ekspertiz sürecinde ortaya çıkartılan hasar ve sorunlar aracın değer tespitinin ötesinde alıcının sürüş güvenliğinide sağlamaya yönelik bi çalışmadır. Muayene sırasında her hangi bir sorun, kusur yada hasar varsa ortaya çıkacaktır.

 
OTO EKSPERTİZ YAPTIRMASAM NE OLUR?

Bu muayeneyi yaptırmadığımız takdirde olağan hasarları farketmezsek zamanla daha büyük bir problem haline gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Yaşanan problemler sizi maddi anlamda zorlayacaktır. Hatta belki de araçtaki bir hasar sizi yolculuk esnasındayken kaza yapmanıza bile sebep olabilecektir. Hem maddi hem de manevi yönden bir zarara uğramamak için tek yapmanız gereken güvenilir bir Oto servisinden , Ekspertiz hizmeti almak olacaktır.


PEKİ BU OTO EKSPERTİZ SIRASINDA NE YAPILIR ?


⦁    Şasi ve ruhsat şasisini karşılaştırılması.
⦁    Dış kaporta, boya veya değişen parçaların gözden geçirilmesi.
⦁    Camlar, kaporta, lastikler, jantlar, motor aksamı, farlar, tampon, panjur ve arka stoplar olmak üzere araç kondisyon muayenesi.
⦁    Paspas, bagaj halısı, anten, silecekler, ruhsat, takas ise yedek anahtar gibi aksesuarların teyidi ve eksik kontrolü.
⦁    Koltuklar, direksiyon, torpido, hava yastığı, tavan döşemesi vb. araç içi kondisyon kontrolü.
⦁    Aracın çalıştırılması ve motor kontrolü. Motor sesi, debriyaj, vites, gösterge paneli, far, elektrik aksam performansının testi.
⦁    Varsa xenon farların ve klimanın kontrolü.
⦁    Araçta standard donanım harici yapılan eklemeler ve aksesuarların tespiti değer katkısının belirlenmesi.
⦁    Ekspertiz raporunun hazırlanması.
⦁    Aracın anahtarı ve ruhsatıyla birlikte teslimi.

Diğer Blog Yazılarımız

Yorumlar


    Bu Yazıya Hiç Yorum Yapılmamış. İlk Yorum Yapan Sen Ol !


Yorum Yap